Преминете към основното съдържание

Конференция на тема: „Изкуственият интелект. Технологични, социално-икономически, етични и правни предизвикателства“

Записването за това обучение приключи


Формат
Присъствено
Продълж.
5

Брой места
150


Начало
20 ноември 2024, 13:00


Край
20 ноември 2024, 17:30


Място
гр. София, хотел "София Балкан Палас"

Конференция на тема: „Изкуственият интелект. Технологични, социално-икономически, етични и правни предизвикателства“

Уважаеми колеги,

Информираме Ви, че Центърът за обучение на адвокати "Кръстю Цончев" организира конференция на тема: „Изкуственият интелект. Технологични, социално-икономически, етични и правни предизвикателства“, която ще се състои на 20.11.2024 г. от 13:30 ч. до 17:30 ч. в гр. София, хотел "София Балкан Палас". Събитието ще се излъчва на живо на Фейсбук страницата на ЦОА и ще бъде записано.

ПОВЕЧЕ ЗА КОНФЕРЕНЦИЯТА

В събитието ще вземат участие водещи специалисти в сферата на правото на информационните технологии, които ще представят темата за приложението на изкуствения интелект в различни сфери от обществения живот и какви са технологичните, социално-икномически, етични и правни предизвикателства, свързани с неговото развитие.

Първият панел е на тема „Изкуственият интелект – въведение в проблема“, а негов модератор ще бъде д-р Георги Шарков, ръководител на Лаборатория по киберсигурност в „София Тех Парк“, директор на Европейския софтуерен институт. С темата "Демокрация на технологиите – разговор с машина" ще ни запознае г-н Доброслав Димитров, председател на УС на Българската работодателска асоциация иновативни технологии (БРАИТ). Д-р Никола Тулечки, университетски преподавател по “Семантични технологии”, експерт по данни в „Онтотекст“ и председател на сдружение “Данни за добро” ще представи възможностите и рисковете пред обществото във връзка с изкуствения интелект и ще се опита да отговори на въпроса дали машините решават вместо нас. На въпроса кой отговаря за изкуствения интелект и каква е наличната и предстояща правна рамка, свързана с отговорността, отговор ще търси в своето изложение адвокат Жулиета Мандажиева, член на Софийската адвокатска колегия, съдружник в KDBM Law (aдвокатско съдружие "Динев, Мандажиева, Близнакова и Калдамуков").

Вторият панел, модериран от адвокат Жулиета Мандажиева, е свързан с изкуствения интелект и правните професии и каква е ролята на адвоката. Тук своето изложение на тема: "Адвокатура 4.0: Изкуствен интелект – еволюция на адвокатската професия" ще направят проф. д.ю.н. Георги Димитров – адвокат от Софийската адвокатска колегия, основател на адвокатско дружество „Димитров, Петров и Ко.“, председател на УС на Фондация „Право и интернет“, председател на Съвета на директорите на „Евротръст Технолъджис“ АД, арбитър в АС на БСК, и д-р Гергана Върбанова – адвокат от Адвокатска колегия – Варна, съосновател и управляващ съдружник в Адвокатска кантора “д-р Гергана Върбанова”, преподавател по дисциплините „Право на информационните технологии“, „Електронни доказателства“ и „Компютърни престъпления“ във ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ (Варна), ТУ (София) и УНСС (София), арбитър в АС на БСК. Във втората част на панела адвокат Валя Гигова - заместник-председател на Висшия адвокатски съвет, научен секретар и член на УС на ЦОА „Кръстю Цончев“, ще представи Насоките за използване на системи с изкуствен интелект от адвокати на Международния съюз на адвокатите, оповестени на 68-ия конгрес на UIA в Париж (30.10 - 02.11.2024 г.). Заключителната дискусия също ще бъде модерирана от адвокат Валя Гигова.

Пълната програма на събитието можете да откриете в приложения файл.